Minnesota Masters Swim Club                            4/11/2017 - 3:28 PM
       MN Masters SCY State Championship Meet - 4/8/2017 to 4/9/2017       
 
 Event 33  Women 18-24 200 Yard IM
=========================================================================
       MNLMSC: ! 2:14.09  4/12/2014 Alison Schirmers
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Fittipaldi, Carolyn    23 Minn: Edina       2:35.00    2:33.97    9  
                 32.22      1:11.00 (38.78)
        1:57.58 (46.58)     2:33.97 (36.39)
 
 Event 33  Women 25-29 200 Yard IM
=========================================================================
       MNLMSC: ! 2:15.83  4/13/2013 Stacy Busack
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Fehl, Gretchen         26 Minn: Mac         2:35.99    2:36.44    9  
                 31.77      1:11.11 (39.34)
        1:58.60 (47.49)     2:36.44 (37.84)
 
 Event 33  Women 30-34 200 Yard IM
=========================================================================
       MNLMSC: ! 2:13.64  5/22/1993 Judy Lallier
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Gregory, Ashley        31 Winona Masters    2:36.59    2:31.70    9  
                 33.14      1:13.21 (40.07)
        1:56.68 (43.47)     2:31.70 (35.02)
 
 Event 33  Women 40-44 200 Yard IM
=========================================================================
       MNLMSC: ! 2:17.27  4/4/2004  Barbara A Scouler
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Peterson, Wendy        42 Minn: Riptide     2:45.00    2:37.45    9  
                 34.02      1:12.12 (38.10)
        2:01.63 (49.51)     2:37.45 (35.82)
 
 Event 33  Women 45-49 200 Yard IM
=========================================================================
       MNLMSC: ! 2:15.12  5/4/2008  Barbara A Scouler
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Weiland, Carole        46 MINN              2:45.25    2:38.89    9  
                 36.81      1:18.60 (41.79)
        2:02.59 (43.99)     2:38.89 (36.30)
  2 Salamzadeh, Julie      47 Minn: Hopkins     2:55.50    2:55.10    7  
                 36.48      1:23.89 (47.41)
        2:11.40 (47.51)     2:55.10 (43.70)
 
 Event 33  Women 50-54 200 Yard IM
=========================================================================
       MNLMSC: ! 2:25.04  11/9/2014 Barbara A Scouler
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Morris, Mary           51 Minn: St Cloud Y  2:50.00    2:52.84    9  
                 35.62      1:18.51 (42.89)
        2:12.94 (54.43)     2:52.84 (39.90)
 
 Event 33  Women 55-59 200 Yard IM
=========================================================================
       MNLMSC: ! 2:36.80  5/1/2011  Nancy L Kryka
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Seliga-Punyko, Judy    59 Nort'landers      3:29.00    3:17.21    9  
                 47.17      1:39.34 (52.17)
        2:30.12 (50.78)     3:17.21 (47.09)
 
 Event 33  Women 60-64 200 Yard IM
=========================================================================
       MNLMSC: ! 2:56.18  3/10/2012 Sharon L-Sheridan
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ogden, Pamela          60 MINN              3:21.08    3:27.22    9  
                 49.30      1:43.68 (54.38)
        2:43.17 (59.49)     3:27.22 (44.05)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 33                 
 
  1. Minnesota Masters Swim Club      1255   2. Hopkins Masters -wg              1140
  3. Nort'landers Swim Club            596   4. St Cloud YMCA -wg                 404
  5. Riptide Masters -wg               186   6. Edina Swim Club -wg               165
  7. Minneapolis YW Masters            139   8. Sems Masters -wg                   89
  9. Sea Devils Masters -wg             77  10. Lifetime Plymouth -wg              63
 11. Bethel Swimming                    57  12. I Swim Masters Team                53
 13. Dakota Masters                     52  14. North Suburban Aquatic Club-wg     47
 15. Minnetonka Masters -wg             44  16. Wisconsin Masters Aquatic Club     37
 17. Winona Masters Swimmers            36  18. Iowa Masters                       34
 19. Macalester Masters -wg             32  20. The Olympic Club                   27
 21. Great Wolf Swim Team               25