Minnesota Masters Swim Club                            4/11/2017 - 3:28 PM
       MN Masters SCY State Championship Meet - 4/8/2017 to 4/9/2017       
 
 Event 35  Women 18-24 50 Yard Butterfly
=========================================================================
       MNLMSC: ! 26.65  3/12/2016 Melissa K Paakh
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Nelson, Kirsten        19 MINN                28.00      29.43    9  
  2 Howell, Polley         24 Nort'landers        35.00      35.32    7  
 
 Event 35  Women 30-34 50 Yard Butterfly
=========================================================================
       MNLMSC: ! 27.46  5/9/2013  Krisie M Melsen
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ludick, Margaret       32 UC30                29.91      29.31    9  
  2 Frimerman-Bergquist,   33 Minn: Hopkins       29.96      29.95    7  
  3 Nymeyer, Elizabeth     34 Minneapolis YW      34.74      32.05    6  
  4 Mollenhauer, Dianna    32 Minn: Nsac          33.50      34.74    5  
 
 Event 35  Women 35-39 50 Yard Butterfly
=========================================================================
       MNLMSC: ! 27.74  4/14/2002 Barbara A Scouler
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Melsen, Krisie         36 Minn: Plyl          29.44      29.60    9  
  2 Thureen, Stacey        35 MINN                35.00      29.79    7  
  3 Kline, Anna            37 Minneapolis YW      33.44      32.56    6  
 
 Event 35  Women 40-44 50 Yard Butterfly
=========================================================================
       MNLMSC: ! 26.22  4/16/2011 Katrina D R Gerry
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Jurisch, Theresa       42 Minn: Riptide       40.00      35.20    9  
 
 Event 35  Women 50-54 50 Yard Butterfly
=========================================================================
       MNLMSC: ! 28.49  4/12/2014 Barbara A Scouler
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Tracy, Robin           53 Dakota Masters      30.89      31.27    9  
  2 Morris, Mary           51 Minn: St Cloud Y    33.62      33.52    7  
  3 Langman, Loralie       50 MINN                45.00      41.70    6  
  4 Silver, Allyn          52 MINN                   NT      49.91    5  
 
 Event 35  Women 55-59 50 Yard Butterfly
=========================================================================
       MNLMSC: ! 31.08  4/18/2010 Nancy L Kryka
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Lee, Susan             58 MINN                33.83      31.99    9  
  2 Parratto, Amy          56 Minn: Riptide       37.00      37.32    7  
 
 Event 35  Women 65-69 50 Yard Butterfly
=========================================================================
       MNLMSC: ! 42.73  3/21/2015 Babs Larsen
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Larsen, Babs           69 MINN                45.00      47.69    9  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 35                 
 
  1. Minnesota Masters Swim Club      1331   2. Hopkins Masters -wg              1188
  3. Nort'landers Swim Club            627   4. St Cloud YMCA -wg                 411
  5. Riptide Masters -wg               211   6. Edina Swim Club -wg               165
  6. Minneapolis YW Masters            165   8. Sems Masters -wg                   89
  9. Sea Devils Masters -wg             86  10. Lifetime Plymouth -wg              72
 11. Dakota Masters                     61  12. Bethel Swimming                    57
 13. I Swim Masters Team                53  14. North Suburban Aquatic Club-wg     52
 15. Minnetonka Masters -wg             44  16. Wisconsin Masters Aquatic Club     37
 17. Winona Masters Swimmers            36  18. Iowa Masters                       34
 19. Macalester Masters -wg             32  20. Great Wolf Swim Team               31
 21. The Olympic Club                   27  22. Star Masters                        9