Minnesota Masters Swim Club                            4/11/2017 - 3:28 PM
       MN Masters SCY State Championship Meet - 4/8/2017 to 4/9/2017       
 
 Event 38  Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
       MNLMSC: ! 1:45.62  4/18/2010 MINN
                          C Lamour, E Bjorklund, M Jacobsen, K Wind
    Club                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 Nort'landers  'A'                        NT    2:31.71   18  
     1) Howell, Polley W24            2) Kamper, Susan W52            
     3) Seliga-Punyko, Judy W59       4) Cowles, Catherine W63        
                 33.29      1:16.33 (43.04)
        1:51.97 (35.64)     2:31.71 (39.74)
 
 Event 38  Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================================
       MNLMSC: ! 1:42.28  4/23/2015 HOPK
                          K Vandam, S White-Olson, K Melsen, K Coombe
    Club                                   Seed     Finals Points 
=========================================================================================
  1 Minn: Hopkins  'A'                       NT    1:49.94   18  
     1) Kaiser, Katherine W26         2) Krejci, Rachel W34           
     3) Frimerman-Bergquist, Sandra W 4) Roberts, Christina W31       
                 27.66        57.05 (29.39)
        1:24.26 (27.21)     1:49.94 (25.68)
  2 Minn: Riptide  'A'                       NT    2:06.83   14  
     1) Persons, Katie W29            2) Parratto, Amy W56            
     3) Jurisch, Theresa W42          4) Peterson, Wendy W42          
                 33.90      1:08.59 (34.69)
        1:38.38 (29.79)     2:06.83 (28.45)
 
 Event 38  Women 45+ 200 Yard Freestyle Relay
================================================================================================
       MNLMSC: ! 1:58.38  11/8/2015 MINN
                          E Schultz, C Stolar, B Scouler, K Bryant
    Club                                   Seed     Finals Points 
================================================================================================
  1 Minn: Hopkins  'B'                       NT    2:08.82   18  
     1) Salamzadeh, Julie W47         2) Phillips, Nicki W47          
     3) Zemlin, Karen W49             4) Kueny, Laura W54             
                 31.70      1:06.70 (35.00)
        1:36.72 (30.02)     2:08.82 (32.10)
  2 Minn: St Cloud Y  'A'                    NT    2:16.87   14  
     1) Tinglov, Gale W60             2) Beckers, Kris W45            
     3) Hines, Lisa W54               4) Morris, Mary W51             
                 38.19        54.68 (16.49)
        1:13.54 (18.86)   2:16.87 (1:03.33)
 
 Event 38  Women 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=======================================================================================================
       MNLMSC: ! 2:47.76  4/9/2020  MINN
                          M Hoover, J Nicol, C Smollen, B Larsen
    Club                                   Seed     Finals Points 
=======================================================================================================
  1 MINN  'A'                           2:59.00    3:03.87   18  
     1) Hoover, Mary W67              2) Swartz, Shannon W65          
     3) Larsen, Babs W69              4) Connelly, Elizabeth W66      
                 45.34      1:31.69 (46.35)
        2:00.58 (28.89)   3:03.87 (1:03.29)
 
                                Combined Team Scores - Through Event 38                                
 
  1. Minnesota Masters Swim Club      1440   2. Hopkins Masters -wg              1306
  3. Nort'landers Swim Club            706   4. St Cloud YMCA -wg                 459
  5. Riptide Masters -wg               232   6. Edina Swim Club -wg               174
  7. Minneapolis YW Masters            165   8. Sems Masters -wg                  105
  9. Sea Devils Masters -wg             98  10. Lifetime Plymouth -wg              72
 11. North Suburban Aquatic Club-wg     61  11. Dakota Masters                     61
 13. Bethel Swimming                    57  14. I Swim Masters Team                53
 15. Macalester Masters -wg             50  15. Minnetonka Masters -wg             50
 17. Wisconsin Masters Aquatic Club     42  18. Iowa Masters                       41
 19. The Olympic Club                   36  19. Winona Masters Swimmers            36
 21. Great Wolf Swim Team               31  22. Star Masters                        9