Minnesota Masters Swim Club                           11/12/2017 - 8:46 PM
                 Minnetonka Fall Masters Meet - 11/12/2017                 
 
 Event 2  Women 30-34 200 Yard IM
=========================================================================
           MN: ! 2:13.64  5/22/1993 Judy Lallier
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Vandam, Kathryn        32 MINN              2:25.00    2:22.59    9  
                 30.55      1:07.53 (36.98)
        1:49.76 (42.23)     2:22.59 (32.83)
  2 Jeske, Ingrid L        34 I Swim                 NT    2:48.31    7  
                 35.57      1:18.66 (43.09)
        2:07.07 (48.41)     2:48.31 (41.24)
 
 Event 2  Women 35-39 200 Yard IM
=========================================================================
           MN: ! 2:11.77  5/12/1996 Judy Lallier
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Christianson, Eva B    35 Minn: Hopkins     2:20.00    2:35.47    9  
                 33.76      1:13.16 (39.40)
        1:56.79 (43.63)     2:35.47 (38.68)
 
 Event 2  Women 40-44 200 Yard IM
=========================================================================
           MN: ! 2:17.27  4/4/2004  Barbara A Scouler
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Youngberg, Becky E     42 Minn: Minnetonka       NT    3:05.52    9  
                 36.69      1:26.09 (49.40)
        2:20.25 (54.16)     3:05.52 (45.27)
 
 Event 2  Men 18-24 200 Yard IM
=========================================================================
           MN: ! 1:57.26  4/11/2015 Marcus Duval
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Josephson, Wilson I    23 Minn: Macalester  2:15.15    2:15.14    9  
                 27.50      1:04.79 (37.29)
        1:44.98 (40.19)     2:15.14 (30.16)
 
 Event 2  Men 30-34 200 Yard IM
=========================================================================
           MN: ! 2:03.05  4/13/1997 Joe Vrudny
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Parish, Patrick L      32 Minn: Hopkins     2:35.00    2:44.35    9  
                 33.96      1:19.04 (45.08)
      2:44.35 (1:25.31)                    
 
 Event 2  Men 35-39 200 Yard IM
=========================================================================
           MN: ! 2:00.15  4/16/2000 Chris Weissman
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Schneider-Bateman, Gr  38 Minn: Macalester  2:20.00    2:15.73    9  
                 28.81      1:05.17 (36.36)
        1:44.32 (39.15)     2:15.73 (31.41)
  2 Morris, Michael        39 MINN              2:18.00    2:20.36    7  
                 29.45      1:05.00 (35.55)
        1:45.32 (40.32)     2:20.36 (35.04)
 
 Event 2  Men 50-54 200 Yard IM
=========================================================================
           MN: ! 2:16.40  12/5/2010 Daniel P Sperry
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Schlichting, Randy J   52 Minn: Hopkins     2:28.00    2:24.59    9  
                 31.76      1:07.11 (35.35)
        1:49.72 (42.61)     2:24.59 (34.87)
 
 Event 2  Men 55-59 200 Yard IM
=========================================================================
           MN: ! 2:23.08  4/29/2012 Darrell J Smith
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ness, Randal           55 Minn: Hopkins     2:55.00    2:51.57    9  
                 36.69      1:23.19 (46.50)
        2:14.56 (51.37)     2:51.57 (37.01)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 2                  
 
  1. Minnesota Masters Swim Club        43   2. Hopkins Masters -wg                36
  3. Minnetonka Masters -wg             27   4. Macalester Masters -wg             18
  5. Edina Swim Club -wg                16   6. Wright County Wave Swim Club        9
  7. I Swim Masters Team                 7