Minnesota Masters Swim Club                           11/12/2017 - 8:46 PM
                 Minnetonka Fall Masters Meet - 11/12/2017                 
 
 Event 9  Women 18-24 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 24.50  11/20/2014Lauren Greenberg
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Keating, Chandler M    24 UC30                30.00      27.36    9  
  2 Snow, Danielle C       18 Bethel Swimming        NT      31.99    7  
 
 Event 9  Women 30-34 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 24.41  5/9/2013  Katy A Coombe
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Vandam, Kathryn        32 MINN                26.00      26.45    9  
  2 Jeske, Ingrid L        34 I Swim              32.85      31.50    7  
 
 Event 9  Women 40-44 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 24.43  2/27/2011 Katrina D R Gerry
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Anderson, Kris         42 UC30                34.32      31.89    9  
  2 Youngberg, Becky E     42 Minn: Minnetonka    34.00      33.01    7  
  3 Milburn, Stacy M       42 Wright Cty Waves    35.00      34.94    6  
  4 Davis, Michelle        43 Minn: Hopkins          NT      35.28    5  
 
 Event 9  Women 45-49 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 24.83  5/4/2008  Barbara A Scouler
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 McCuskey Simpson, Mar  46 MINN                30.55      32.21    9  
 
 Event 9  Women 50-54 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 25.78  4/19/2009 Ann C Senn
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Burd, Patricia         53 MINN                31.13      28.01    9  
  2 Scouler, Barbara A     54 Minn: Minnetonka    28.90      28.46    7  
  3 Schultz, Elizabeth M   53 Minn: Minnetonka    32.30      32.22    6  
  4 Smith, Karen A         50 Minn: Minnetonka    34.51      34.04    5  
 
 Event 9  Women 55-59 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 27.31  5/23/2010 Nancy L Kryka
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Hromada, Sarah         56 Minn: Edina         32.02      32.46    9  
 
 Event 9  Women 65-69 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 34.67  5/4/1989  Phyllis B Staige
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Swartz, Shannon W      65 MINN                   NT      50.21    9  
 
 Event 9  Men 18-24 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 21.03  2/23/2014 Neal H Kennedy
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Josephson, Wilson I    23 Minn: Macalester    24.24      23.31    9  
  2 Baetzold, Seth J       22 UC30                24.59      23.98    7  
  3 Kaiser, Benjamin       22 Bethel Swimming     27.00      24.44    6  
  4 Holz, Cody             18 Bethel Swimming        NT      30.42    5  
  5 Warner, Aaron A        24 MINN                   NT      31.77    4  
  6 Cline, Daniel          22 MINN                   NT    1:00.68    3  
 
 Event 9  Men 25-29 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 20.21  4/18/2010 Timothy Liebhold
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Carlson, Reid R        27 Minn: Riptide       25.50      25.79    9  
 
 Event 9  Men 30-34 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 20.93  4/4/2004  Brian L Jacobson
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Braski, Jonathan J     32 Nort'landers        25.50      26.21    9  
  2 Sill, Kai              31 One Event           40.00      31.14    7  
 
 Event 9  Men 35-39 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 20.79  4/18/2010 Brian L Jacobson
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Esbjornsson, Erik      36 Minn: Minnetonka    22.12      22.29    9  
  2 Vestrum, Luke A        36 MINN                22.20      22.42    7  
 
 Event 9  Men 45-49 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 22.06  4/14/2002 Trip Hedrick
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Aufderhar, Kevin J     46 MINN                26.00      25.77    9  
  2 Seguin, Mark E         45 Minn: Minnetonka    25.55      26.22    7  
  3 Bateman, Sean          48 Minn: Riptide       31.00      26.73    6  
  4 Marks, Jamin E         49 Minn: Minnetonka    27.50      27.86    5  
  5 Kurus, Doobie          45 Hopkins             30.00      29.23    4  
  6 Laufers, Andrew J      45 Minn: Edina         30.00      32.95    3  
 
 Event 9  Men 50-54 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 21.90  4/25/2004 Trip Hedrick
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Weider, David E        53 Minn: Minnetonka    26.90      27.62    9  
  2 Saddler, Ken           52 Minn: Minnetonka    30.58      30.55    7  
  3 Diaz, Richard          51 Minn: Minnetonka    39.00      37.08    6  
 
 Event 9  Men 55-59 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 23.33  4/16/2011 Trip Hedrick
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Kollross, Jerry M      55 MINN                23.00      22.86!   9  
  2 Turner, Thorn          55 Minn: Minnetonka    30.00      28.33    7  
  3 Ness, Randal           55 Minn: Hopkins       31.00      29.44    6  
 
 Event 9  Men 65-69 50 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 25.25  4/11/2015 Marc S Anderson
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Kornblatt, Daniel S    68 MINN                29.00      29.39    9  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 9                  
 
  1. Minnesota Masters Swim Club       258   2. Minnetonka Masters -wg            161
  3. Hopkins Masters -wg               105   4. Uc30                               52
  5. Riptide Masters -wg                42   6. Macalester Masters -wg             36
  7. Bethel Swimming                    34   8. Wright County Wave Swim Club       29
  9. Edina Swim Club -wg                28  10. Hopkins Masters Swimming           18
 11. Usms One Event Registration        16  12. I Swim Masters Team                14
 13. Nort'landers Swim Club              9  13. Minneapolis YW Masters              9