Minnesota Masters Swim Club                           11/12/2017 - 8:46 PM
                 Minnetonka Fall Masters Meet - 11/12/2017                 
 
 Event 14  Women 25-29 200 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 1:58.97  4/13/2013 Katy A Coombe
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Sill, Emma             26 One Event         2:10.00    2:10.43    9  
                 30.53      1:03.58 (33.05)
        1:37.39 (33.81)     2:10.43 (33.04)
 
 Event 14  Women 40-44 200 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 2:01.21  5/14/2006 Barbara A Scouler
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Milburn, Stacy M       42 Wright Cty Waves  2:58.00    2:48.60    9  
                 37.63      1:20.54 (42.91)
        2:05.55 (45.01)     2:48.60 (43.05)
 
 Event 14  Women 45-49 200 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 2:00.80  5/4/2008  Barbara A Scouler
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Rose, Heather L        45 UC30              3:00.00    2:43.46    9  
                 38.15      1:19.64 (41.49)
      2:43.46 (1:23.82)                    
 
 Event 14  Women 50-54 200 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 2:11.39  4/17/2011 Jane D Hansen
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Burd, Patricia         53 MINN              2:24.42    2:17.44    9  
                 32.91      1:07.60 (34.69)
        1:42.77 (35.17)     2:17.44 (34.67)
  2 Schultz, Elizabeth M   53 Minn: Minnetonka  2:50.00    2:46.47    7  
                 38.64      1:21.08 (42.44)
        2:04.68 (43.60)     2:46.47 (41.79)
 
 Event 14  Men 30-34 200 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 1:45.51  1/20/2008 Duane W Dobko
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Parish, Patrick L      32 Minn: Hopkins     2:15.00    2:21.14    9  
                 32.79      1:08.74 (35.95)
        1:45.20 (36.46)     2:21.14 (35.94)
  2 Sill, Kai              31 One Event         2:55.00    2:41.50    7  
                 34.11      1:14.37 (40.26)
        1:57.22 (42.85)     2:41.50 (44.28)
 
 Event 14  Men 35-39 200 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 1:46.66  4/19/2009 Duane W Dobko
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Schneider-Bateman, Gr  38 Minn: Macalester  2:00.00    2:01.82    9  
                 29.72      1:00.19 (30.47)
        1:31.19 (31.00)     2:01.82 (30.63)
  2 Hoffman, Matt          35 Wright Cty Waves       NT    2:05.39    7  
                 28.61      1:00.70 (32.09)
        1:34.07 (33.37)     2:05.39 (31.32)
  3 Maier, Adam D          39 MINN              2:12.95    2:16.44    6  
                 29.91      1:03.69 (33.78)
      2:16.44 (1:12.75)                    
 
 Event 14  Men 40-44 200 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 1:49.15  5/18/1997 Nate Leigh
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Heuer, Bill            41 Minn: Minnetonka  2:30.00    2:35.69    9  
                 34.48      1:13.69 (39.21)
      2:35.69 (1:22.00)         2:35.69 ( )
 
 Event 14  Men 45-49 200 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 1:50.20  4/8/2017  Bernie Zeruhn
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Bateman, Sean          48 Minn: Riptide     2:15.00    2:09.69    9  
                 29.91      1:02.19 (32.28)
        1:35.81 (33.62)     2:09.69 (33.88)
  2 Boettcher, Raymond F   47 Minn: Minnetonka  2:22.22    2:19.08    7  
                 33.39      1:09.62 (36.23)
        1:44.77 (35.15)     2:19.08 (34.31)
  3 Reeder, David          47 Minn: Minnetonka  2:24.00    2:22.40    6  
                 32.89      1:07.87 (34.98)
        1:45.08 (37.21)     2:22.40 (37.32)
 
 Event 14  Men 50-54 200 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 1:48.45  4/4/2004  Trip Hedrick
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Weider, David E        53 Minn: Minnetonka  2:07.90    2:12.84    9  
                 31.67      1:05.37 (33.70)
        1:38.97 (33.60)     2:12.84 (33.87)
 
 Event 14  Men 55-59 200 Yard Freestyle
=========================================================================
           MN: ! 2:01.18  4/29/2012 Darrell J Smith
    Name                  Age Club                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ness, Randal           55 Minn: Hopkins     2:30.00    2:23.15    9  
                 33.91      1:10.54 (36.63)
        1:47.25 (36.71)     2:23.15 (35.90)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 14                 
 
  1. Minnesota Masters Swim Club       327   2. Minnetonka Masters -wg            262
  3. Hopkins Masters -wg               141   4. Uc30                               61
  5. Bethel Swimming                    52   6. Riptide Masters -wg                51
  7. Wright County Wave Swim Club       45   7. Macalester Masters -wg             45
  9. Usms One Event Registration        32  10. Edina Swim Club -wg                28
 11. Hopkins Masters Swimming           18  12. I Swim Masters Team                14
 13. Nort'landers Swim Club              9  13. Minneapolis YW Masters              9